//روش های و شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

روش های و شرایط اخذ اقامت دائم کانادا

مقدمه ای بر شرایط اقامت در کانادا و راه های اخذ اقامت دائم کانادا

اخذ اقامت دائم کانادا و مهاجرت به کانادا ۲۰۱۸ و گرفتن وکیل مهاجرت با توجه به شرایط مناسب کانادا برای زندگی بنابر آمار نیازمند تحلیل و بررسی است. شرایط اخذ اقامت دائم کانادا ۲۰۱۸ و راههای مهاجرت به کانادا باید با دقت بیشتری مورد بحث قرار بگیرد. در مورد شرایط اقامت در کانادا و راه های اخذ اقامت دائم کانادا سوالات فراوانی وجود دارد که برخی از آن ها در زیر بیان شده اند.

  • آیا امکان اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد؟ چگونه می توان اخذ اقامت دائم کانادا را بدست آورد؟
  • راه های اخذ اقامت دائم کانادا مانند تحصیل در کانادا و مهاجرت تحصیلی به کانادا و یا کار در کانادا و مهاجرت کاری به کانادا و یا سرمایه گذاری در کانادا چگونه خواهد بود؟
  • مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت دائم کانادا چگونه می باشد؟
  • قوانین اخذ اقامت دائم کانادا چیست؟

کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست که شرایط ایده الی را برای شهروندان و مهاجرانی که به این کشور راه می یابند فراهم می کند. اگر به دنبال کسب اطالاعات جامع تری در خصوص اخذ اقامت دائم کانادا و راههای مهاجرت به کانادا مانند ازدواج در کانادا و یا تولد فرزند در کانادا و یا مهاجرت توریستی به کانادا هستید بهتر است تا پایان مفاله ما را همراهی نمایید.

کانادا کشوری است درشمال قاره امریکای شمالی که بعنوان بزرگترین کشور جهان پس از روسیه و دومین کشور پهناور جهان می باشد گرچه جمعیت آن نسبت به وسعتش کمتر است لذا از ان دست کشورهایی محسوب می شود که قابلیت مهاجرپذیری نسبتا بالایی دارد. پایتخت کانادا شهر اتاوا است. کانادا کشوری با اب و هوای سرد می باشد که این سرد بودن هوا بدلیل موقعیت جغرافیایی این کشور و قرار گرفتن ان در مناطق شمالی و نزدیک بودن به قطب شمال می باشد. به همین دلیل است که در اغلب شهرهای کانادا شاهد زمستانهای سرد و طولانی مدت هستیم گرچه شهرهای بزرگ کانادا چون ونکوور اب و هوای به نسبت معتدل تری دارد.

می توان گفت کشور کانادا جایی است بین انگلیس و امریکا زیرا از لحاظ سیاسی تحت کنترل ملکه انگلستان می باشد در عین حال که بدلیل روابط گسترده ای که با امریکا دارد قواعدهای زندگی در ان تا حدودی شبیه به امریکا است.

از انجا که کانادا کشوری است مدرن و برخوردار از موقعیت اقتصادی خوب و سیستم زندگی پیشرفته و کیفیت تحصیل بالا هر ساله با سیل عظیمی از متقاضیانی که به طرق مختلف خواهان مهاجرت و اخذ اقامت دائم کانادا می باشند مواجه است.

 

راه ها و شرایط اقامت در کانادا

برای ورود به کانادا و اخذ اقامت کانادا راههای متفاوتی وجود دارد:

  1. اقامت کوتاه مدت یا اقامت موقت کانادا می باشد که ازطریق ویزای توریستی میسر است و مدت ان زیر ۶ماه است.
  2. اقامت بلند مدت یا اقامت دائم کانادا می باشد که مدت ان حداقل ۶ ماه است. به کارت اقامت دائم کانادا (پی ار) گفته می شود، که در تاریخ ۲۸ ژوئن ۲۰۰۲ و براساس قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان کانادا توسط اداره مهاجرت وشهروندی کانادا معرفی شد. این کارت اقامت دائم تنها در کشور کانادا صادر می شود و هر ۵ سال یکبار باطل شده و هر شخص می تواند دوباره با ارائه تقاضانامه و ثابت کردن اینکه متقاضی درمدت موردنظر در کانادا حاضر بوده تمدید می شود.

برای اخذ اقامت دائم کانادا راههای متعددی وجود داردکه در ادامه به برخی از این راهها اشاره خواهد شد.

 

شرایط اقامت در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تولد

یکی از طرقی که از همان ابتدا باعث انتقال تابعیت کانادایی به افراد می شود تولد فرزند در خاک کانادا و اخذ اقامت کانادا از طریق خاک، خون و تولد فرزند می باشد.

 

شرایط اقامت در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

از دیگر راه های مهاجرت به کانادا گرفتن اقامت از طریق ازدواج با شخصی است که خود اقامت دائم کانادا را دارد یا دارای پاسپورت کانادایی (تابعیت کانادایی) می باشد که در این پروسه شما حتی نیازی به گرفتن وکیل ندارید و با ارایه مدارکی از جمله سند ازدواج به سفارت می توانید اقدام به اخذ ویزا نمایید.

 

شرایط اقامت در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار

یکی دیگر از طرق مهاجرت به کانادا گرفتن اقامت ازطریق ویزای کار به این کشور می باشد:

از انجا که کانادا کشوری است بزرگ و پیشرفته به همه مدل شغلی نیازمند می باشد و همواره به بعضی مشاغل مثل گرایشهای مهندسی و فنی و مربوط به نفت یا پرستاری نیاز بالایی دارد به طوری که منابع داخلی تکافوی بازار را ندارد و به مهاجرین به خاطر شغلشان امتیاز می دهند. اخذ ویزای کاری کانادا از طریق  اسکیل وورکر و یا  اخذ اقامت کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری که بصورت پی بی اس و در دو مرحله امتیازبندی می باشد که اگر در هر دو مرحله واجد حدنصاب امتیازات لازمه بشوید برای شما دعوتنامه اقامت دائم و پی ار کانادا صادر می شود. این روند که سیستم پول (استخر) نامیده می شود و دارای دو مرحله امتیازبندی می باشد، در مرحله اول با محاسبه امتیازات شما برای ورود به استخر کسب حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز می باشد که این امتیازات به سن، نمره ایلتس، سطح تحصیلات، شغل و تعداد سنوات اشتغال به کار شما تعلق می گیرد.

در مرحله دوم امتیازبندی کسب حداقل ۴۴۰ امتیاز از ۱۲۰۰ امتیاز ملاک می باشد که در این مرحله داشتن دعوتنامه شغلی از کانادا بسیار کمک کننده می باشد زیرا شما به صرف داشتن پیشنهاد شغلی در این کشور ۶۰۰ امتیاز می گیرید واین عملا شانس شما را برای موفقیت در گرفتن ویزا بالا خواهد برد.

 

شرایط اقامت در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

دادن اقامت کانادا ازطریق سرمایه گذاری راهی است که خیلی از کشورها برای جذب سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری و کمک به اقتصاد خود از ان بهره می جویند. در قبال سرمایه گذاری در کانادا دولت به شخص و همراهان قانونی او اجازه اقامت دائم کانادا را می دهد که هم اکنون بامبلغی در حدود دویست هزار دلار قادر به سرمایه گزاری در این کشور خواهید بود.

 

شرایط اقامت در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

در خصوص بحث اخذ اقامت کانادا می توان بیان نمود که کشور کانادا باتوجه به داشتن دانشگاههای معتبر و با رنکینگ بالا در سطح جهان و برخورداری از کیفیت تحصیلی و سیستم اموزشی قوی هر ساله متقاضیان تحصیل بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می کند. برای تحصیل در کانادا داشتن یک سری شرایط الزامی است از جمله داشتن مدرک ایلتس و معدل بالا و با توجه به اینکه تحصیل در دانشگاههای کانادا برای دانشجویان خارجی همراه با هزینه می باشد لذا تمکن مالی دانشجویان را می طلبد بنابراین کسی که قصد تحصیل در کانادا را دارد باید بتواند خرج تحصیل و هزینه زندگی خود را بدهد یا از کشور مبدا ساپورت مالی بشود زیرا از انجا که برخورداری از برخی امکانات تحصیلی چون گرفتن وام تحصیلی در کانادا بیشتر برای دانش اموزان بومی این کشور خواهد بود (Local Student) مدنظر می باشد تا دانشجویان خارجی یا (International Student).

 

شرایط اقامت در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از طریق پناهندگی

یکی از راههایی که بیش از نیمی از مردم همواره به ان بعنوان یکی از راههای سریع اخذ اقامت کانادا به ان فکر می کنند پناهندگی است که با توجه به خطراتی که در مسیر پناهندگی وجود دارد و بدلیل ریسک بالایی که دارد و از انجایی که راه های ورود به کانادا متعدد می باشد و راه های ورود قانونی به کانادا نیز زیاد می باشد این راه به هیچ وجه توصیه نمی شود.

در خصوص بحث اخذ اقامت دائم در کانادا می توان بیان نمود که کسانی که در کانادا متولد می شوند موفق به اخذ تابعیت کانادایی می شوند، با توجه به اینکه  سیستم کشورهایی چون امریکا و کانادا مبتنی بر نظام کامن لا می باشد و از انجایی که کشورهای مبتنی بر نظام کامن لا قابلیت مهاجرپذیری بیشتری نسبت به کشورهای مبتنی بر نظام سیویل لا چون ایران رادارند لذا این کشورها بیشتر پیرو اصل خاک می باشند و با توجه به اینکه در کشورهای دارای سیستم خاک اصلی ترین نوع تابعیت ازطریق تولد اعطا می شود و این درحالی است که در کشوری همانند ایران که اصل خون جاری می باشد به صرف تولد از پدر و مادر خارجی در خاک ایران به شما تابعیت ایرانی نمی دهند لذا اگر فرزندی در ایران متولد شود تنها در صورتی ایرانی به حساب می اید که از پدر ایرانی متولد شود و این درحالی است که کشور کانادا به فرزندی که از پدر و مادر ایرانی و در خاک این کشور متولد می شوند اعطای تابعیت کانادا از طریق تولد فرزند می کند با ذکر این مطلب که صرفا این تابعیت برای فرزند می باشد و تاثیری در اخذ تابعیت برای پدر و مادر ندارد.

 

برگرفته شده از سایت:

موسسه MIE

توسط |۱۳۹۸-۴-۲ ۲۲:۴۴:۲۵ +۰۰:۰۰۲ام تیر, ۱۳۹۸|امور مهاجرتی|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید